Mgr. Marta ptáčková

učitelka klavíru, autorka písniček a kurzů

Marta Ptáčková

Výuka hry na klavír v hudebce s Martou

Jsem učitelka klavíru. Našla jsem své poslání v hudbě a největší odměnou mi je přenést radost z muzicírování na své žáky. Moji žáci jsou začátečníci i pokročilí, děti i dospělí. Nejmladšímu žákovi byly 4 roky a nejstarší žačce začátečníci přes 70 let.

Pořádáme pravidelné koncerty, což je pro všechny velmi náročné, ale odměnou nám je nepopsatelný pocit radosti.

Chcete výuku naživo? Kontaktujte mne…

Mgr. Marta Ptáčková

Můj příběh…

Jako malá jsem byla introvertní dítě, nejraději doma u knížek a hlavně u piana. U paní profesorky Volné jsem dokončila oba klavírní cykly. Paní profesorka klavíru mě doporučovala na konzervatoř, ale rodičům se to nezdálo být solidní povolání, tak jsem šla na medicínu a pak vystudovala FF UK. Nicméně, nakonec hra na klavír zvítězila, i když po mnoha peripetiích. Přibrala jsem si ještě cemballo, absolvovala jsem několik let soukromé výuky i několik letních kurzů u legedárního Helmuta Franka ve Valticích.

10 let jsem doprovázela dětský Smyčcový orchestr v ZUŠ Na Popelce, korepetitovala s mladými houslisty i zpěváky, doučovala žáky na piano, zpočátku zdarma, pak jsem dostala nabídku a byla následných cca 10 let zaměstnána v Hudební akademii Praha Pavly Zumrové, v Centru vzdělávaní Valentiny Winkler a u Pěveckého sboru Klíček jako klavíristka, korepetitorka a učitelka klavíru. Posledních 7 let jsem na volné noze.

ti . úJsem velmi empatická a moje cesta je otevřít ve studentech jejich vlastní zdroje, pomoci jim najít svou vlastní cestu. Nejsem příznivcem suchého, “školometského” přístupu.

Hraní na piano je záležitost vyžadující zvládnutí náročné klavírní techniky i vyjádření hlubokých emocí – zahrnuje tedy rozum i srdce. K technice je zapotřebí disciplíny, ale správná cesta k ní vede přes uvolněnost a svobodu – ale pozor, nemám tím na mysli anarchii, ale přitakání řádu v hudbě a podřízení se správným pravidlům z vlastní svobodné vůle.

Moji žáci tvoří sehranou komunitu, společně pořádáme koncerty a další akce – ať už naživo nebo on-line.V duchu hraní s radostí a lehkostí jsem se rozhodla zúročit své zkušenosti v on-line klavírní škole. Stále tvořím nové a nové kurzy a moc mě to baví.  Jsem velmi vděčná za krásné pozitivní reakce absolventů kurzů. Neustále se snažím kurzy zdokonalovat na základě zpětných vazeb od svých studentů. Těším se, že v budoucnu bude hotová komplexně celá klavírní škola od začátečníků po pokročilé.

ptáčkové

ABRSM

ABRSM založená v roce 1889 pořádá velmi náročné a vysoce prestižní klavírní zkoušky, uznávané po celém světě. Moji studenti uspěli na první pokus a odnesli si pěkná hodnocení.

„Mým posláním je umožnit těm, kdo se zajímají o hraní na klavír, najít si v hudbě svou vlastní cestu a na tuto cestu je vybavit patřičnými klavírními dovednostmi.“

Marta Ptáčková, autorka

Další videa objevíte na Youtube kanálu:

Svezte se na vlnách klavíru

Sledujte nás na sociálních sítích. Také nepravidelně rozesílám novinky e-mailem. Inspirujte se. Přidejte se mezi odběratele…

Netolerujeme spam. Z nepravidelné rozesílky se můžete kdykoliv odhlásit. S osobními údaji pracujeme dle zásad ochrany osobních údajů.